קרונוספן ישראל | מקבוצת אברבוך

לוחות ננו vs לוחות Feelness פולימריים

לוחות ננו קנו לעצמם שם של חומר גלם מן המעלה הראשונה, ויש לכך סיבות טובות. אלא שלאחרונה נושף להם בעורף מתחרה מאתגר למדי – לוחות Feelness בציפוי פולימרי של Kronospan הנהנים מאיכויות רבות, ולוקחים את היתרונות של לוחות הננו עוד כמה צעדים קדימה. על הדמיון ועל השוני - כאן במאמר

יש מגוון רחב של חומרי גלם מבוססי עץ ולכל אחד מהם יתרונות משלו, אבל יש שני חומרים שקנו לעצמם שם הודות לתכונותיהם הייחודיות – לוחות ננו ולוחות עץ בחיפוי פולימרי.

שני החומרים האלה מצליחים להיות הכול מכל – גם חזקים ועמידים, וגם מגוונים ואסתטיים. לשני סוגי הלוחות יש מאפיינים ושימושים דומים, אבל בה בעת יש ביניהם מספר הבדלים חשובים.בואו ננסה לעמוד על השוני בין לוחות ננו ולוחות בציפוי פולימרי, וננסה להבין למי מהשניים שייכת הבכורה.

כשהגודל כן קובע: לוחות עץ בטכנולוגיית ננו

ננו-טכנולוגיה היא תחום מחקר רחב שעוסק בפיתוח של חומרים ומערכות בקנה מידה קטן מאד.
החומרים המיוצרים בטכנולוגיית ננו נעים לרוב בין ננומטרים בודדים לכמה עשרות ננומטרים בלבד, ומפגינים תכונות פיזיקליות וכימיות ייחודיות, השונות מאלה הנצפות בקנה מידה גדול יותר.

הפיתוח של ננו-טכנולוגיה פרץ לעולם בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת, אבל רק בשנות התשעים החל שימוש מסחרי בטכנולוגיה. כמה שנים מאוחר יותר גם עולם האדריכלות והעיצוב פגש בננו-טכנולוגיה, בדמות לוחות עץ דקורטיביים המשלבים חלקיקי ננו. הלוחות האלה קיבלו את השם לוחות ננו, ומרגע הופעתם ועד היום הם נחשבים לאחד מחומרי הגלם האיכותיים והמבוקשים ביותר.

לוחות ננו עשויים מסיבי עץ טבעיים, משרף תרמו-פלסטי ומחלקיקים המיוצרים בטכנולוגיית ננו. התוספת של החלקיקים האלה, הופכת את העץ לחזק ועמיד יותר, וגם מקנה לו תכונות חדשות כמו חסינות בפני אש ומוליכות חשמלית. לצד החוזק והעמידות, לוחות הננו הדקורטיביים מאופיינים גם במראה נקי ואסתטי, מה שהופך אותם לאטרקטיביים במיוחד.

ברבות השנים לוחות הננו הלכו והתפתחו, והיום הם משתלבים במגוון רחב של דרכים בתעשיית הרהיטים ובתחום האדריכלות ועיצוב הפנים, ומשמשים בין היתר לייצור ארונות, לריצוף ולחיפוי קירות.

היתרונות הבולטים של לוחות ננו

 1. חוזק ועמידות: השימוש בננו-טכנולוגיה, הופך את לוחות העץ לחזקים ויצבים יותר וגם לעמידים בפני בלאי ומזיקים.
 2. עמידות גבוהה בלחות ובשינוי טמפרטורה: בזכות חלקיקי הננו, לוחות העץ עמידים בפני לחות, ולא נהרסים משינויי חום וקור.
 3. עמידות בפני שריטות ודחיית טביעות אצבע: לוחות הננו לא נפגעים בקלות משריטות ומחבלות שונות. בנוסף, הם דוחים אבק וטביעות אצבעות.
 4. נוחות בתחזוקה: בזכות פני השטח החלקים של לוחות הננו, הם לא צוברים לכלוך וקל מאד לנקות אותם.
 5. משקל נמוך יחסית: לוחות ננו קלים ביחס ללוחות אחרים, ולכן נוח לעבוד איתם ולנייד אותם.

בשורת ה-FEELNES: הלוחות בחיפוי פולימרי של kronospan

ובכן, אם עד עכשיו דיברנו בשבחם של לוחות ננו. חכו שתשמעו מה יש לנו לספר לכם על סדרת Feelness שלנו שכוללת מגוון לוחות מבוססי עץ בציפוי פולימרי.

לוחות Feelness שלנו הם לוחות דקורטיביים עם ליבת לוח mdf שמחופה בציפוי פולימרי תרמו-פלסטי בשם פוליאתילן טרפתאלט שכולל שכבת הגנה. הודות להרכב החומר, הלוחות נהנים מתכונות משופרות – סיבי העץ מקנים להם חוזק ומבניות, והשכבה הפולימרית מוסיפה להם חוזק, יציבות ועמידות גבוהה.

בנוסף, הלוחות מאופיינים במראה חלק ואסתטי במיוחד ומגע קטיפתי נעים, שהופך אותם לחומר מבוקש בקרב יצרניות רהיטים מובילות ואצל מעצבים מן השורה הראשונה.

השימוש בציפוי (PET) על לוחות עץ הוא אחת ההתפתחויות האחרונות בתעשיית הרהיטים, וידועים כחלופה ידידותית לסביבה וכבעלי תכונות ייחודיות נוספות, כגון משקל נמוך ועמידות הגבוהה בפני לחות וכימיקלים.

לוחות בציפוי פולימרי הם למעשה חומר גלם רב-תכליתי, שיכול להתאים לשימושים ולסגנונות רבים. הלוחות הפולימריים מגיעים בגדלים ועוביים שונים, וגם במבחר צבעים וטקסטורות. בזכות הגיוון הזה ניתן להשתמש בהם לייצור ארונות ורהיטים, לריצוף וחיפוי, לבניית קירות ותקרות, ולמגוון צרכים נוספים.

היתרונות של FEELNES

לוחות Feelness של kronospan מאופיינים בשורה ארוכה של איכויות ויתרונות, שבהחלט שווה לכם להכיר:

 1. חוזק ויציבות: בזכות ציפוי פולימרי בתוספת שכבת ההגנה, הלוחות חזקים ויציבים, ולא נשחקים בקלות.
 2. עמידות גבוהה בפני לחות: לוחות Feelness הם בעלי עמידות גבוהה בפני לחות שלנו, ותודות לשכבת ההגנה המצפה אותם אינם נוטים להתנפח או להירקב כשהם באים במגע עם מים – מה שהופך אותם לפתרון אידאלי לחיפוי ארונות ופריטי נגרות אחרים בחללים רטובים, כגון מטבחים וחדרי רחצה.
 3. עמידות בפני שינויי טמפרטורה: הודות לציפוי תרמו-פלסטי שמחפה אותם לוחות Feelness עמידים מאד בשינויי טמפרטורה ואקלים (שגם הוא מאפיין חדרים רטובים).
 4. דוחים שריטות וסימני טביעת אצבעות: בזכות שכבת הגנה ייחודית שמצפה את החיפוי הפולימרי, לוחות Feelness דוחים שריטות וסימני טביעת אצבעות. התכונה הזאת הופכת אותם לחומר גלם מועדף למקומות ציבוריים ולחללים פעילים כמו מטבחים.

        5. תחזוקה נוחה: ניתן לנקות את לוחות העץ הפולימריים בקלות, וללא שימוש בכימיקלים ובחומרי ניקוי אגרסיביים.
        6. מגוון רחב: את לוחות Feelness שלנו ניתן להשיג בגדלים, עוביים וגוונים שונים בגימור מט או מבריק כך שהם מתאימים לשימושים רבים,
            ומשתלבים היטב בכל סגנון עיצוב.
        7. ידידותיות לסביבה: פוליאתילן טרפתאלט הוא חומר תרמו-פלסטי, שניתן למחזור ואינו פולט כימיקלים רעילים. יתרון שמוביל לצמצום משמעותי                בנזק הסביבתי והופך אותו לחומר בריא ובטוח לחלוטין לשימוש. מעבר לכך, ליבת הלוח (mdf) עשויה משיירי עץ ממוחזר, וכל תהליך הייצור שלנו              עומד בתקני הקיימות המחמירים ביותר בעולם.

מה אפשר לייצר באמצעות בלוחות פולימריים מסדרת Feelness?

 1. מטבחים: לוחות Feelness הם כאמור פתרון אידאלי לחזיתות מטבחים, הן בשל עמידותם הגבוהה בפני רטיבות ושינויי טמפרטורה והן בשל תכונתם הייחודית של דחיית טביעות אצבע – והרי אין חלל מועד יותר סימני טביעות אצבע ולכלוך יותר מהמטבח שלנו.
 2. ארונות בחדרי רחצה: גם במקרה הזה, עמידותם הגבוהה של לוחות Feelness ברטיבות ובשינויי טמפרטורה, האופייניים כל כך לחדרי רחצה, הופכת אותם לחומר מעולה לייצור חזיתות של ארונות אמבטיה או פרטי נגרות אחרים בחדר הרחצה.
 3. רהיטים שונים: ניתן להתאים את לוחות Feelness לצורות וגדלים שונים, ולכן קל לייצר איתם שולחנות, מדפים, ספריות ועוד מגוון רהיטים.
 4. חיפוי קירות: לוחות Feelness יכולים לשמש כחיפויי קירות דקורטיביים. הם מעניקים לחלל מראה אלגנטי במיוחד והעובדה שהם דוחים סימני אצבעות ונוחים במיוחד לניקוי מאפשרת שמירה על חלל נקי ומתוחזק כל הזמן.
 5. גימורים דקורטיביים: לוחות עץ פולימריים מתאימים גם ליצירת גימורים דקורטיביים כמו פנלים וקרניזים.

אז לוחות ננו או לוחות פולימריים Feelness ?

גם לוחות הננו ולוחות Feelness הם חומרי גלם עם מאפיינים משופרים. לשני החומרים יש תכונות דומות והם מתאימים לאותם שימושים, אולם הם מיוצרים בשיטות שונות ובעלי חיפויים מסוגים שונים.

לוחות ננו עשויים מסיבי עץ שמוספגים בחלקיקי ננו. לוחות Feelness מנגד, עשויים מליבת mdf בציפוי פולימר תרמו-פלסטי שעליו שכבת הגנה נוספת.

שני החומרים מבטיחים חוזק, עמידות ומראה אסתטי במיוחד. עם זאת, לוחות העץ הפולימריים מתעלים על לוחות הננו במידת עמידותם ובאיכויות הגימור. בנוסף, הלוחות הפולימריים ידידותיים יותר לסביבה – כך שאפשר לומר בביטחון שהם הגרסה המשופרת של לוחות הננו, והחומר המוביל מבין כל חומרי הגלם מבוססי העץ.

התכונות הנהדרות של לוחות Feelness שלנו, ובמיוחד העמידות שלהם והיכולת שלהם לדחות טביעות אצבע, הופכות אותם לחומר גלם אידאלי לעיצוב מטבחים. הלוחות יכולים לשמש גם כחיפוי לארונות המטבח, גם כמשטח עבודה ואפילו להחליף את האריחים המסורתיים ולשמש כחיפוי קיר.

בנוסף, כאמור, לוחות Feelness הם פתרון מעולה גם לחללי פנים אחרים. הם יכולים להתאים לייצור רהיטים שונים כמו שולחנות וספריות, לשמש כחיפויים לארונות אחסון וארונות רחצה, ואפילו לשמש כריצוף.

שימוש בלוחות Feelness, בכל פרויקט שהוא, מבטיח איכות ברמה הגבוהה ביותר ועיצוב שאי אפשר לעמוד בפניו.

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן