קרונוספן ישראל | מקבוצת אברבוך
חלל מטבח גדול ומעוצב | קרונוספן

מסיבית ירוקה עד גופי תאורה

כל החומרים והאלמנטים שיעזרו לכם לתכנן מטבח חדש שהוא לא רק מעוצב כמו שאתם אוהבים, אלא גם פרקטי ופונקציונאלי!

אנחנו רגילים לחשוב על המטבח כעל מקשה אחת, אבל בפועל מדובר בחלל שמורכב מהרבה מאד אלמנטים. כדי לתכנן מטבח שגם ייקלע לסגנון שלכם ולצרכים הנדרשים וגם יהיה פרקטי ועמיד לאורך שנים, חשוב להתייחס לכל פרט בפני עצמו וגם לאופן שבו הפרטים השונים מתחברים אחד לשני.

וגם אם אתם מזמינים את המטבח שלכם מחברת מטבחים מוכרת, או שוכרים שירותי מעצב/ת או אדריכל/ית כדאי שתדעו בדיוק מה עליכם לדרוש, על מה חשוב להתעקש ועל מה אפשר לוותר. לכן ריכזנו כאן את כל האלמנטים שמרכיבים את חלקי המטבח – מהגדולים והבולטים ביותר ועד לקטנים.

ארונות המטבח - סיבית ירוקה לשלד, לוחות Feelness לחזית

ארונות המטבח הם הרבה מעבר למקומות אחסון. בפועל הם אלה שמגדירים את המבנה של המטבח, ואת אופן ההתנהלות בו. לכן, כשמתכננים את ארונות המטבח, צריך לחשוב בראש ובראשונה על מקסום השטח הקיים, ולוודא שהארונות מסודרים באופן שמאפשר עבודה נוחה וישיבה נעימה.

אבל מבנה ופריסה הארונות במרחב הם חלק אחד. סוגייה משמעותית לא פחות היא חומרי הגלם שמהם הארונות מיוצרים. בהקשר זה, אנחנו נוטים להפריד בין החומרים המתאימים לייצור גוף הארונות, הפרזול וחזית הארונות.

מטבח עם שלד סיבית ירוקה וחיפוי FEELLNESS

שלד ארון – אל תהססו לשאול את הנגר או את חברת המטבחים ממה עשויים הארונות. רוב חברות המטבחים היוקרתיות והמובילות בעולם מייצרות את גוף הארונות מלוחות סיבית ירוקה, ולא בכדי. הסיבית הירוקה היא בעלת תכונות ייחודיות המעכבות ספיגת מים, לחות ורטיבות. בנוסף היא לא מושפעת משינויי אקלים ולא מתנפחת, ולכן מתאימה במיוחד לייצור ארונות בחדרים רטובים. אם לא די בכך, לוחות הסיבית הירוקה עוברים כבר בשלב הייצור הדברה אקולוגית כדי שלא ייאכלו על ידי טרמיטים ומזיקים. כל היתרונות האלה יחד יאפשרו לכם ליהנות מארונות מטבח שנשמרים עמידים לאורך שנים ארוכות.

חזית הארונות – זוהי נקודה חשובה כי לארונות יש השפעה גדולה על הנראות של המטבח כולו. בלי קשר לסגנון העיצובי של המטבח, ולא משנה אם אתם מעדיפים מט או מבריק, אם המטבח שלכם הוא מקום פעיל במיוחד, וודאו שחזיתות עשויות מלוחות Feelness – אחד החומרים החדשניים בעולם המטבחים. מדובר בלוחות mdf בחיפוי פויל אקרילי שדוחה טביעות אצבעות. חזיתות מטבח שעשויה מלוחות feelness היא בעלת גימור מושלם, חלקה ומשיית. הם נוחים לתחזוקה וקלים לניקוי בעזרת מטלית לחה ללא צורך בחומרי ניקוי אגרסיביים, והם בעלי חוזק ועמידות לאורך שנים ארוכות.

ידיות – הידיות אמנם קטנות, אבל הן חשובות מאד לעיצוב המטבח. מבחינה פרקטית כדאי לבחור בידיות נוחות לאחיזה, במיוחד אם יש ילדים קטנים בבית. מבחינה עיצובית, חשוב שהידיות ישרתו את הסגנון של המטבח. במטבחים מודרניים הידיות לרוב מוצנעות או מוסתרות לגמרי, אבל במטבחים כפריים הידיות יכולות לשמש כתכשיט של ממש. כדי לדייק את בחירת הידיות שימו לב לחומר ממנו הן עשויות, לגודל ולצורה שלהן, וגם לצבע ולגימור.

פרזול – לפרזול הארונות יש השפעה בעיקר על ההיבט הפונקציונאלי ועל נוחות המשתמשים. בעבר רכיבי הפרזול היו פשוטים, ואילו היום יש רכיבי פרזול נוחים ומשוכללים שמאפשרים נוחות מרבית בתפעול המטבח. כדאי מאוד לשלב במטבח רכיבי פרזול המאפשרים טריקה שקטה, אלמנטים לפינת מטבח (כגון קרוסלה או מג'יק קורנר), מערכות לחלוקה וארגון חכם ויעיל של מחיצות פנימיות, מסילות איכותיות לתנועה חלקה של מגרות, מנגון איכותי לקלפה. לא תאמינו עד כמה פרטי הפרזול הקטנים יכולים לשנות לכם את החיים.
מטבח כפרי מעוצב עם סיבית ירוקה

אי או שולחן? דילמת מקומות הישיבה

אי הוא אחת הסוגיות החשובות ביותר בעיצוב מטבחים. ראשית עליכם להחליט אם אתם מעוניינים באי במטבח (בהנחה שיש מקום לאי). אם כן שאלו את עצמכם האם הוא אמור לשמש רק לעבודה, או גם לישיבה ואחסון? איפה הוא ימוקם בחלל? האם אתם מעוניינים לשלב כיריים או כיור על גבי האי? מה הגובה הנוח עבור דיירי הבית? האם הוא יהיה זהה בעיצוב לארונות המטבח? איך ייראה המשטח העליון שלו?.

אם אתם מעדיפים לשלב שולחן במטבח, גם כאן עליכם להחליט האם מדובר בשולחן מובנה שמהווה המשך לארונות, האם בשולחן שנשלף מהקיר או בשולחן שעומד בפני עצמו. ואחרי שהחלטתם אם אתם הולכים על אי או שולחן, הגיע שלב הכיסאות. חשוב שהכיסאות הנבחרים יתאימו לגובה ולסגנון של האי או השולחן, ולוודא שהם לא צפופים מדי או חוסמים מעברים במטבח.

 

משטח בוצ'ר | קרונוספן

 יוצאים מהשיש – בחירת משטח העבודה

אנחנו נוטים לקרוא למשטח עבודה שיש, אבל ברוב המקרים הוא עשוי מחומרים אחרים לגמרי. כשמדובר במשטח עבודה למטבח, חשוב לבחור בחומר שעמיד בפני רטיבות ושינויי טמפרטורה וכמובן בחומר נוח לתחזוקה. מי שמכוון לסטנדרט גבוה יותר, יכול לבחור בחומרים שגם דוחים כתמים וטביעות אצבעות. מלבד איכויות החומר, צריך לוודא שמשטח העבודה גם מתאים מבחינה סגנונית לחיפוי של הארונות, ומשרת את המראה שאתם מבקשים להעניק למטבח.


מטפסים על הקירות – התפקיד הכפול של חיפויי הקיר

חיפויי הקיר במטבח נועדו למנוע פגיעה בקירות בעקבות התזה של מים ואוכל. אבל, אין ספק שיש להם גם תפקיד אסתטי חשוב, ושהם מגדירים את האופי של מטבח לא פחות מהארונות. אם בעבר ראינו ברוב המטבחים בעיקר אריחים, היום האפשרויות הן רחבות – מאריחים בצורות הנחה שונות דרך חיפוי זכוכית ועד פלדת-אל חלד – השמים הם הגבול. מה שבטוח, כשאתם בוחרים את החיפוי וודאו שהוא לא רק יפה ועונה לקו העיצובי הכללי של המטבח, אלא שהוא גם לא סופח מים ושמן ושניתן לנקות ולתחזק אותו בקלות מרבית.

הברז והכיור – אל תשכחו אותם מאחור! 

לכולנו ברור שצריך כיור וברז במטבח, אבל איכשהו אנחנו נוטים לשכוח מהם והם נדחקים לשולי ההחלטות שלנו. עם כמה שהמוצרים האלה נראים משעממים, כל אחד מהם מורכב למדי. בהקשר של כיור צריך לחשוב על גודל הכיור הנדרש (עומק ורוחב)- האם אתם בית שמבשלים בו הרבה? איפה הוא ימוקם האם הוא יהיה מופרד או לא. בנוסף כדאי לוודא שהצבע של הכיור מתאים לצבע של משטח העבודה כדי שהחיבור ביניהם לא יהיה צורם.

גם הברז מעמת אותנו עם לא מעט החלטות שקשורות לגודל, גובה, צבע ופונקציוליות. ברז הוא לא דבר זול, אבל ברז המטבח נמצא בשימוש תכוף של כל בני הבית, ולכן כדאי להשקיע בו. אין צורך ללכת על ברזים חכמים שגם יודעים להרתיח את המים ולהכין סודה, אבל כשמדובר במטבח מומלץ לבחור בברז נשלף עם אפשרות לוויסות עוצמת המים.

מטבח מעוצב עם משטח בוצ'ר למטבח מבית קרונוספן

ספוטים או שנדלירים? גופי התאורה במטבח

מטבח הוא חלל פעיל ולכן צריך לתכנן בו תאורה טובה שתאפשר לבשל ולנקות בנוחות. כדאי לתכנן לפחות שני מוקדי תאורה כדי לוודא שכל האזורים במטבח מוארים היטב. אחרי שמטפלים במיקום של גופי התאורה וקובעים את עוצמת האור הנדרשת, מגיע החלק העיצובי. גופי התאורה במטבח צריכים להתאים לסגנון שלו, גם אם זה אומר שהם יהיו מעט שונים מיתר הגופים בבית. במטבחים מודרניים נמצא הרבה פעמים גופי תאורה נסתרים או ספוטים מינימליסטיים. במטבחים כפריים, לעומת זאת, יתאימו גופי תאורה עם נוכחות כמו מנורות במראה וינטג' ומנורות תלויות.

משלימים את התמונה – האקססוריז

בסיום תהליך עיצוב המטבח ורק אחרי שהוא עומד גמור ומוכן, כדאי לחשוב להוסיף כמה חפצי נוי, שיכניסו טאץ' אישי ויבטיחו שהמטבח שלכם לא יהיה דומה למטבח של השכנים.

בהצלחה!

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן