קרונוספן ישראל | מקבוצת אברבוך

סיבית ירוקה – כך תשמרו על הארונות בחדרים רטובים

סיבית ירוקה עמידה בפני מים, נשמרת בשינויי טמפרטורה, נוחה לעיבוד וידידותית לסביבה עבור נגרים ויצרניות רהיטים מדובר בחומר גלם אידאלי למטבחים וארונות בחדרי רחצה בואו נכיר אותו מקרוב.

אחד הדברים הכי מאכזבים שיכולים לקרות בבית הוא לגלות שארונות המטבח או הארונות בחדר הרחצה התנפחו ונרקבו מבפנים. לצערנו, הבעיה הזאת יותר נפוצה מכפי שנדמה, במיוחד כשמדובר בחדרים רטובים. כדי להימנע מעוגמת נפש כזו, חשוב מאד לוודא שהחומרים שנבחרים למטבח ולחדרי הרחצה עמידים בפני מים ושינויי טמפרטורה. 

אם תשאלו נגרים ויצרני רהיטים באיזה חומר כדאי לבחור לחדרים שבהם יש מפגש תכוף עם מים, כנראה שהתשובה השכיחה ביותר שתשמעו היא: סיבית ירוקה. ואכן, הסיבית הירוקה היא חומר הגלם המומלץ ביותר לייצור מטבחים ולארונות קיר בחדרים רטובים, וזאת משום שהיא מאופיינת ברמת ספיגה גבוהה ובעמידות בפני שינויי חום וקור. מעבר לכך, היא גם נחשבת לחומר גלם חזק, ידידותי לסביבה ומשתלם מבחינה כלכלית. עם כאלה יתרונות, קשה שלא לתהות מדוע אנשים ממשיכים לבחור בארונות שעשויים מחומרים איכותיים ועמידים פחות. הסיבה, כך מסתבר, היא שלא כולם מכירים את הסיבית ירוקה, וכאן במאמר הזה ננסה לערוך לכם היכרות איתה.

מה היה כאן לפני הגיעה הסיבית הירוקה

עד לפני כשלושה עשורים, מרבית הארונות בישראל יוצרו מחומר גלם המוכר בשם "לוחות סנדוויץ'". מדובר למעשה בלוח שמורכב ממספר שכבות עץ דקות המונחות אחת על גבי השנייה. לוחות הסנדוויץ' משמשים לייצור ארונות ורהיטים שונים, ונחשבו בעבר לחומר חזק. עם זאת, מדובר שלוחות שאינם עמידים בפני רטיבות ושינויי טמפרטורה. מכיוון שמדובר בחומר "נושם", הלוחות מתרחבים ומתנפחים גם בעקבות מגע קל עם מים, ולכן מאד לא מומלצים לשימוש בחדרים רטובים. הבעיה עם לוחות הסנדוויץ' רק הולכת ומעמיקה. בשנים האחרונות כמעט כל לוחות הסנדוויץ' מיובאים מסין, כך שהאיכות והעמידות שלהם אף פחותות מכפי שהיו בעבר. המצב הזה הוביל את היצרנים ואת הצרכנים לחפש חומרים שיכולים לעמוד באתגרים הקיימים בחללים רטובים – וכך החל השימוש בסיבית ירוקה להיות נפוץ יותר ויותר.
עיצוב ללא שם (54) (1)

נעים מאוד - מהם לוחות סיבית ירוקה

לוחות הסיבית הירוקה מיוצרים מבסיס של תרכובות שבבי עץ המחוברים זה לזה באמצעות דבקים מיוחדים המקנים לה את תכונותיה הייחודיות והעמידות בפני מים, רטיבות, לחות ונזקי מזג האוויר. תערובת הדבקים האיכותית מונעת חדירת מים ולחות אל העץ המרכיב את הלוחות, ובכך שומרת על עמידותם לאורך זמן גם בתוך חדרים רטובים.
בנוסף, הלוחות נוחים מאוד לעבודה וזמינים בגדלים שונים, ולכן מתאימים למגוון רחב של שימושים בעולם הנגרות והעיצוב. בין היתר הם משמשים לבניית ארונות מטבח וארונות רחצה, ואף לריצוף ולייצור של רהיטים. הלוחות האלה נחשבים לחלופה אקונומית ואקולוגית ביחס למוצרים שעשויים מעץ מלא, ולכן מתאימים לפרויקטים ברמות תקציב שונות, ומשתלבים מצוין גם בבנייה ירוקה.

לאן זה מתאים? החללים שבהם רצוי לעשות שימוש בסיבית ירוקה

חללים כמו מטבחים, חדרי רחצה, חדרי סאונה, חדרי כביסה ואפילו מכוני כושר הם חללים המאופיינים בשינויים קיצוניים בטמפרטורה וברמות לחות גבוהות. בנוסף, הם כוללים צנרת ומערכת ניקוז, ומצריכים מפגש תכוף עם מים.

בשל אופיים של החללים האלה, חומרי הגלם הנבחרים עבורם חייבים להיות ייעודיים, כלומר כאלה שיוצרו במיוחד על מנת לעמוד בפני רטיבות או שינויי טמפרטורה ולמנוע מצבים של התנפחות והיווצרות עובש.

מה מסכן רהיטים שנמצאים בחדרים רטובים?

  • נזקי מים: כאשר מים באים במגע עם רהיטים, הם עלולים לגרום להם להתנפח, להיסדק ולהתקלף.
  • לחות: רמות לחות גבוהות עלולות לגרום להתנפחות העץ. הלחות נפוצה במיוחד בחדרים רטובים ובחללים עם אוורור לקוי.
  • חשיפה לחום: במטבחים ובחדרי רחצה יש שינויי טמפרטורה תדירים. השינויים האלה עלולים לגרום לעץ להתרחב ולהתכווץ, ולהוביל להתנפחות.
  • בלאי: כמו בכל חלל, גם בחדרים הרטובים נוצרת עם הזמן שחיקה שעלולה לגרום לרהיטים לא איכותיים להיהרס.

 

בשביל למנוע את הנזקים הללו, צריך בראש ובראשונה לבחור בחומרים עמידים, כאשר הסיבית הירוקה היא הבחירה המועדפת. בנוסף, חשוב לדאוג לאוורור מספק ולהקפיד על ניקוי ותחזוקה. העקרונות האלה יסייעו באופן משמעותי במניעת נזקי מים ויאריכו את חיי הארונות והרהיטים בחדרים הרטובים ובמטבחים.

3d-rendering-black-bathroom-with-shower-toilet (1)

עמידות בפני מים זה לא הכול – היתרונות של לוחות הסיבית הירוקה

לוחות הסיבית הירוקה מוכרים בעיקר בזכות כושר הספיגה שלהם, אבל יש להם עוד יתרונות רבים שהופכים אותם לחומר גלם כל כך שימושי ונוח. הנה כמה מהתכונות הבולטות ביותר של לוחות סיבית ירוקה:

חזקים

לוחות הסיבית הירוקה דחוסים מאוד ולכן חזקים ולא נפגעים בקלות. היתרון הזה מקנה למוצרים העשויים מלוחות סיבית ירוקה תוחלת חיים ארוכה יותר ביחס לחומרים אחרים.

עמידים
ללוחות הסיבית הירוקה יש כושר ספיגה גבוה שהופך אותם לעמידים בפני לחות ורטיבות. מעבר לכך, הלוחות גם עמידים בפני שינויים של קור וחום. שני היתרונות האלה מבססים אותם כחומר גלם אידאלי לחללים כמו מטבח וחדרי רחצה.

נוחים לעיבוד

הלוחות מגיעים מהמפעל כשהם מפולסים לחלוטין, בעלי קליברציה מדויקרת ובעלי רמת גימור מושלמת, כך שאין צורך ללטש אותם. בנוסף, הם נוחים מאד לעיבוד, ובכך הופכים את תהליך העבודה ליעיל ומהיר. בשל התכונות האלה, נגרים, יצרני מטבחים וחברות רהיטים אוהבים במיוחד את העבודה עם הסיבית הירוקה. החיסכון בזמן  מקצר את משך העבודה שלהם, מייעל את האספקה ומאפשר הוזלה משמעותית של עלויות הייצור.

 מגוונים

לוחות הסיבית הירוקה זמינים במידות ועוביים שונים, וגם במבחר חיפויים וצורות גימור. בזכות הגיוון הזה ובזכות התכונות הנוחות של החומר, ניתן להתאים את הלוחות למגוון שימושים וסגנונות עיצוב.

ידידותיים לסביבה

לוחות הסיבית הירוקה עשויים מסיבי עץ ממוחזרים, ובכך מצמצמים פסולת, מפחיתים את השימוש במשאבי טבע מוגבלים, ותורמים למזעור הנזק הסביבתי.

 משתלמים

למרות האיכות הגבוהה של לוחות הסיבית הירוקה, העלות שלהם נמוכה ביחס למוצרים מעץ מלא או לוחות עץ אחרים. בחירה בלוחות סיבית ירוקה יכולה, אם כך, להפחית עלויות ולהפוך את הפרויקט לאקונומי ומשתלם.

מחומר גלם למוצר מוגמר – השימושים העיקריים בלוחות הסיבית הירוקה

לוחות סיבית ירוקה הם פתרון אידיאלי לחללים רטובים, אבל הם מתאימים לעוד מגוון רחב של שימושים. הנה כמה מהנפוצים שבהם:

מטבחים

לוחות סיבית ירוקה הם חזקים, יציבים ועמידים בפני רטיבות ושינויי טמפרטורה. הודות ליתרונות המשמעותיים האלה, יותר ויותר חברות מטבחים ונגרים פרטיים בוחרים בהם כדי לייצר ארונות מטבח.

חדרי רחצה

כל פרטי הנגרות בחדרי הרחצה מוכרחים להיות עמידים בפני מים ולהישמר היטב בתנודות של חום וקור. הסיבית הירוקה עונה בדיוק על הדרישות האלה, ולכן היא חומר גלם אידאלי לחללים רטובים.

ריהוט

לוחות הסיבית הירוקה נוחים מאד לעיבוד, וקל להתאים אותם לגדלים ועוביים שונים. בנוסף, אפשר להדפיס עליהם דוגמאות רבות ולעצב אותם ברמות גימור שונות. בזכות הגיוון הזה, ניתן לייצר עם הלוחות סוגים שונים של רהיטים כמו שולחנות, מזנונים, ספריות וארונות קיר.

ריצוף וחיפוי

לוחות סיבית ירוקה יכולים להחליף את האריחים המוכרים ואת הפרקטים הטבעיים, ולשמש גם כריצוף לחללים פרטיים או ציבוריים. באופן דומה ניתן להשתמש בהם לטובת חיפויי קיר דקורטיביים.

987

מצאו את ההבדלים – סיבית ירוקה מול סיבית רגילה

סיבית ירוקה וסיבית רגילה חולקות יותר משם דומה. הסיבית הירוקה נולדה למעשה מהסיבית הרגילה, ושתיהן עשויות משבבי עץ גרוסים, אולם יש מספר הבדלים בין השתיים. ההבדל הראשון קשור בתהליך הייצור. סיבית ירוקה מכילה תערובת דבקים ייחודית שהופכת אותה לדחוסה יותר, ובכך מקנה לה תכונות מעכבות רטיבות ועמידות בפני שינויי טמפרטורה. כמו כן, לוחות הסיבית הירוקה עשויים מחומרים ממוחזרים, בעוד שלוחות הסיבית הרגילה מכילים לרוב גם חומרי גלם ראשוניים, ולכן נחשבים ידידותיים יותר לסביבה. כדי להדגיש את העובדה שהסיבית הירוקה אקולוגית ולהבדיל אותה מהסיבית הרגילה, מוסיפה לתערובת השבבים שלה פיגמנט של צבע ירוק –  ומכאן גם נובע שמה.

לוקחים את הקיימות צעד קדימה – לוחות הסיבית הירוקה של קרונוספן

כפי שציינו, לוחות הסיבית הירוקה ידידותיים לסביבה והם מיוצרים מחומרים ממוחזרים ומדבקים לא רעילים. אולם, חברת קרונוספן, יצרנית לוחות העץ המובילה בעולם, לא מסתפקת רק בהרכבם של הלוחות. לצד השימוש בחומרים ממוחזרים, לוחות הסיבית הירוקה של קרונוספן מיוצרים בתהליכים ברי-קיימא, שבהם מושם דגש על צמצום פסולת ועל חיסכון באנרגיה ומים. בנוסף, הלוחות של קרונוספן עוברים הדברה אקולוגית נגד מזיקים וטרמיטים, כך שהם נשמרים היטב לאורך שנים, ולא פולטים רעלים המזיקים לסביבה או לבריאות.

כמו יתר המוצרים של קרונוספן, גם לוחות הסיבית הירוקה של החברה עוברים בקרת איכות קפדנית ועומדים בתקנים המחמירים בעולם. בהתאם לכך, הם מאופיינים בחוזק ועמידות, בכושר ספיגה גבוה וברמת גימור מדויקת.

כל הסיבות לבחור בלוחות סיבית ירוקה

לוחות הסיבית הירוקה מחזיקים בשורה ארוכה של איכויות שהופכת אותם לחזקים ועמידים, ולחומר אידאלי לחללים רטובים. כמו כן, הלוחות הם מוצר אקולוגי, ולכן מתאימים במיוחד לבניה ירוקה ולכל מי שמבקש לצמצם את הנזק הסביבתי ולשמור על העולם. למרות כל היתרונות האלה, המחיר של לוחות הסיבית הירוקה נשאר נוח ובר-השגה, וזאת הודות לתהליכי ייצור נוחים ויעילים. אנשי המקצוע השונים כבר מבינים היטב את חשיבותה של הסיבית הירוקה, ועכשיו ההבנה הזאת מתחילה לחלחל גם ללקוחות הקצה שלומדים לדרוש נגרות מסיבית ירוקה, ולא מוכנים להתפשר עוד על חומרים באיכות פחותה.

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן